„Отличен” за момичетата на Лариса

Отборът на „Казанлък волей“ при девойките до 15 години очаквано спечели есенния турнир в регион „Странджа“/от 10 тима/, на който Градът на розите беше домакин на финала на седмицата. Възпитаничките на Лариса Китипова се наложиха над съперничките си от Странджа“/Средец/, „Царево“, „Яворов“/Чирпан/, „Стогос 2006″/Нова Загора/ и „Раковски“/Димитровград/, побеждавайки с по 3:0 гейма. С победния си ход казанлъчанки оглавиха класирането в регион „Странджа“ в тази възрастова група.“ Отборите бяха под нашата класа. Ние сме доказан тим, коментира треньорката на момичетата Лариса Китипова. „И тази година ще вървим към медали“, допълва Китипова. Тя е обнадеждена за следващите мачове в тази възрастова група, които са през 2013г. В момента на дневен ред е търсенето на нови попълнения сред момичетата на възраст до 12 години, разказва треньорката на девическите гарнитури в „Казанлък волей“. Юношеските формации са бъдещата генерация на женския волейболен отбор на Казанлък, дебютантът сред елита, който направи успешен старт на първенството тази есен. След последната промяна в графика, следващият мач на дебютантките на „Казанлък волей“ в НВЛ е насрочен за петък, 9 ноември, от 17 и 30 часа. Домакин на срещата е пловдивската зала „Олимпиада“. „Марица“ Пловдив посреща в решителен двубой съставът на Казанлък.„Марица“ поведе в класирането при жените с петте си победи, без загубен гейм, следван от жените на „Казанлък волей“, воден от селекционера Стоян Гунчев.