Отборна титла и две втори места за ФМ Цветан Стоянов

Шахматният талант от Казанлък ФМ Цветан Стоянов завърши участието си в държавните отборни първенства по шах в Пловдив с шампионска титла и две втори места. Цветан, който е възпитаник на ШК „Бургас 64“, вече се състезава в групата на юношите до 16 г.Клубът му няма участие на първенствата тази година, затова шахматистът ни бе част от състава на ШК „Пловдив“, който спечели титлата на стандартен шах с пълен актив от мач-точки и 17 точки на отделни дъски. В надпреварата участваха общо 10 отбора. Държавните отборни първенства по стандартен шахмат се проведоха от 24 до 28 юли, а след награждаването на победителите турнирните надпревари продължиха с Държавните отборни първенства по ускорен шахмат и блиц.

С тима от Пловдив ФМ Цветан Стоянов стана вицешампион в тези отборни надпревари.