Нов турнир за казанлъшките волейболистки, „битките“ продължават от сряда

Волейболистките на „Казанлък Волей – Багира“ разгромиха с 3:0 гостуващия тим „Спартак 1996″ (Плевен) в първия си мач от междинния дял от редовния сезон в женската Национална волейболна лига. Чистата победа над плевенчанки дойде пред 300 фенове в спортна зала „Багира“ за около час игра, при 25:22, 25:9 и 25:20.
Във втората си среща от турнира казанлъчанки загубиха от Марица (Пловдив) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) след 74 минути игра. Своя дебют като състезателка за домакините направи опитната Ваня Соколова, помощник-треньор на тима.
Топреализатор на срещата стана Янита Николова с 16 точки за Казанлък. Най-резултатна за победителките бе Силвана Чаушева с 13.
Във временното класиране пловдивчанки остават начело, непобедени вече в осем мача, като във врата им диша Левски (София), който с един изигран мач повече има същия точков актив. „Казанлък Волей – Багира“ запазва четвъртото си място с 9 точки.
Преди началото на двубоя с „Марица“ либерото на домакините – националката Кристин Колчагова получи от президента и спонсор на Казанлък Волей – Багира Васил Аргиров красив букет с цветя за нейния рожден ден.
Тази седмица Пловдив ще бъде домакин на третия турнир, в който участие ще вземат и седемте елитни отбора. Надпреварата е от 15 до 18 януари в пловдивската зала „Олимпиада“.