Младият ни волейтим стартира с успех в първенството

Ds olil

След 139 минути игра в столичната зала  „Панайот Пондалов“ и пет гейма в първия си мач за сезона, жените на „Казанлък“ грабнаха заслужено първата си победата във волейболната лига с 3:2 над „Славия“. Последният тим бе сочен за абсолютен фаворит, след силната селекция преди сезона.

„Хубав мач, хубава игра! Приятно ме изненадаха моите момичета след над 2 часа и 30 минути в залата. Получи се качествен мач пред доста публика в столицата. Буквално бе на „приливи и отливи“, но в края се концетрираха и успяха. И утре продължаваме тренировките със старшата ни възраст в зала „Багира“, коментира „старшията“ на отбора Стоян Гунчев.

„Силен двубой и уникална игра! Домакините преди мача афишираха, че ще „гонят“ титлата, но нашият млад тим си ги победи заслужено! Нашите момичета „се събраха“, не бяха „разпръсната команда“, играха като отбор , търсиха победата и изненадаха! Доволен съм и играем  „мач за мач!“, коментира президентът на „Казанлък Волей“ Васил Аргиров.

„Имаше нерви и напрежение в края, но бяхме едно цяло! Доволни сме и удовлетворени!“, допълниха от щаба ни.

Като титуляри в мача играха: Десислава Тодева, Кристина Йорданова-капитан, Рая Кирова, Виолета Бъчварова, Никол Ботева, Никол Пейчинова и Галина Карабашева-либеро.