Младите „Рози“ громят „Марица“ в старта на първенството

Участието на ФК „Розова долина“, набор 2009, в Зоналната група – Пловдив стартира с победа над състава на „Марица“ Пловдив с 2:1. Треньор на момчетата и през този сезон е Антим Паральов.

Той коментира със задоволство добрите новини около тима и неговото представяне в групата:

„В началото на мача започнахме по-активно от гостите, но пропуснахме три стопроцентови голови възможности. Пловдивчани успяха да ни вкарат красив гол след далечен удар и поведоха в резултата. До края на полувремето създадохме още две добри ситуации и Мартин Дренчев успя да изравни. През второто полувреме се усети умора в нашия отбор, като това беше 6-ти мач за 7 дни (5 на турнира в Несебър), но момчетата не спряха да търсят победата и Владимир Дечев успя да вкара след разбъркване пред вратата на „Марица“. Гостите се опитваха да владеят топката , но много малко пъти успяха да стигнат до нашата врата“.