Малшанс за казанлъшките ученички, останаха четвърти във финала на Ученическите игри

Приключи участието на отбора на казанлъшката Профилирана Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий“ във финалите на Ученическите игри по волейбол при девойките 11-12 клас, провели се в Етрополе от 3 до 6 май.

С купата на победителите си тръгнаха момичетата от СУ „Братя Каназиреви“ Разлог. Те си осигуриха победата след оспорван мач срещу Националната търговско-банкова гимназия – София. Трети останаха възпитаничките на видинското СУ „Цар Симеон Велики“, които надиграха в спора за бронзовите медали казанлъшките ученички. За отбора на Хуманитарната гимназия играха три от девойките-старша възраст на „Казанлък Волей“ – Ивета Михова, Иванина Радушева и Мирела Илиева, а Александра Терзиева и Адриана Ветчакова са част от тима на младшата възраст във волейболния клуб.

По същото време, отборът на „Казанлък“ води усилена подготовка за предстоящите от 8 май в града на розите финали от държавното първенство за девойки старша възраст, което оправдава отсъствието от състава на гимназията на ключови състезателки.