Малко не достигна на Любо да вземе бронза от Европейските игри в Полша

Казанлъшкият спортист отстъпи в мача за бронза на кат. 54 кг пред италианеца Андреа Конти. Противникът му взе първата част с 5:3 т., втората бе по-равностойна, но отново Конти спечели с 2:1 и така с общ резултат 2:0 грабна отличието. Любомир Богданов остана пети в класирането на своята категория.

Той стигна до мача за бронза, след като победи в първия си двубой вчера с 2:0 Бартоломей Вишорек от Полша, после на четвъртфинал загуби със същия резултат от азера Саяд Дадашов, но без изтеглен към репешаж, където се наложи с 2:1 над германеца Халед Абдел Халим и това му осигури участие в директния спор за отличието.

Любомир е национален състезател, възпитаник на клуб по таекуондо „Кентавър“ Казанлък, с треньор Николай Богданов. В последните години е неизменна част от националния отбор на България с треньори Фарзад Золхадри, Владимир Далаклиев и Пламен Трънски.