Лекоатлетите ни с бронз от държавното

Втори бронзов медал от шампионатите по лека атлетика при подрастващите в зала спечели представител на Лекоатлетически клуб „Цветанка Христова“. В приключилия финал на хвърлянето на гюле при юношите до 20 години Валентин Цветков е носител на бронзов медал от съревнованието, което продължава и утре в обновената „Асикс Арена“, бившата зала „Фестивална“ в София. Валентин тласна гюлето на 15, 16 метра, като преди него се класираха Валентин Андреев от СКЛА „Черно море 2005“ Балчик и Георги Монев (АСКЛА „Сливен“).

Днес и утре ще бъдат определени шампионите на България в зала за 2018-а година при юношите и девойките до 20 години в отделните дисциплини на леката атлетика.

Седмица по-рано, трети в държавната надпревара, също от сектора на гюле, стана още един възпитаник на треньора Светла Миткова – Алекс Топалов, при юношите до 18 години. Бронзов медал спечели и спринтьорът на СКА „Пендарева“ Симеон Петков. При силна конкуренция на финала на 400 метра лекоатлетът направи силно бягане и успешно финишира, но впоследствие бе дисквалифициран.