„Левскарите“ с победа под Аязмото

При резултат 1:3 завърши приятелската среща между ветераните на ПФК „Берое“ и „Левски – 1914″. Мачът се игра на 5 октомври по случай празника на Стара Загора и събра на стадиона под Аязмото фенове на двата отбора.

През първото полувреме с № 19 и с капитанската лента за зелено-белите игра и кметът на Стара Загора Живко Тодоров.

Първи за „Левски“, при пряк свободен удар, се разписа Ясен Петров в 12-тата минута, а четири минути по-късно отново за сините вкара Красимир Грозданов. Голът за „Берое“ бе дело на Живко Тодоров в 16-тата минута при изпълнение на дузпа. Третото попадение за столичани вкара Ангел Станков пет минути преди края на първото полувреме.

За „Берое“ играха Георги Белчев, Теньо Минчев, Кънчо Кашеров, Васил Драголов, Злати Минчев, Валентин Грудев, Петко Петков – Загера и др.

За гостите на терена излязоха Георги Шейтанов, Ясен Петров, Сашо Начев, Стефан Павлов – Фифи Перото, Ангел Станков, Божидар Искренов – Гиди, Александър Манолов и др.

С много настроение и празнична емоция футболистите на двата отбора си размениха флагчетата на двата тима и си пожелаха скорошни нови срещи. Кметът Живко Тодоров получи от гостите футболна топка с автографите на всички, които играха за „Левски“.

Утре – 6 октомври, празничният календар на Община Стара Загора включва провеждането на Международен турнир по футбол за ветерани, който започва в 15.00 ч. на помощното игрище с изкуствено покритие над стадион „Берое“. В него освен старозагорския тим участие ще вземат два гръцки отбора – от остров Корфу и Александруполис.