Купи и медали на „Узана“ край Габрово за пилоти на „Ефко Рейсинг“, заедно с Панчугов

45-то издание на автомобилната надпревара в курортен комплекс „Узана“ беше и VI-ти кръг от тазгодишния планински шампионат по автомобилизъм и по традиция събра хиляди почитатели на скоростните надпревари. Някой от тях още от петък заеха места и оформиха сериозни лагери покрай 5 800 метровото състезателно трасе от база „Тота Венкова“ до заслона „Дядо Георги“.42 автомобила преминаха техническия преглед в събота на площад „Възраждане“ в Габрово, като веднага направи впечатление отсъствието на Илия Царски, който не пристигна за надпреварата на „Узана”.  36-ма застанаха на старт в неделния ден, а в до финала на втория манш стигнаха 28.

Овациите на габровската публика обра Йордан Миларов. „Даката“ направи страхотен дебют в официално състезание, като извоюва по безапелационен начин първото място в клас Х3.

Със състезателен номер 207 и зад волана на „Опел Кадет“ Миларов измина 5 800 метровото трасе за 3.46.64 минути в първия манш и за 3.47.40 минути във втория. С близо девет секунди по-бавен от него в общото време беше Костадин Костадинов („Ефко Рейсинг” Казанлък, „Форд Фиеста”), а третото място извоюва друг пилот на „АРА Моторспорт“ – Стефан Стоев („Опел Корса”), който направи страхотна битка с Боян Безус („Булбет Рали Тийм”, „Опел Астра”).

В клас Х4 лидерът на „АРА Моторспорт“ и основен организатор на 4-ти кръг от планинския шампионат по автомобилизъм – Атанас Божилов, зае второ място. Наско измина трасето със своята „Тойота Селика GT4“ за 3.48.00 минути в първия и 3.49.32 във втория манш. Доста по-бърз и при двете изкачвания беше победителят в класа Стефан Георгиев („Ефко Рейсинг”, „Форд Ескорт”), а третото място зае Иван Евреинов, също от отбора на „Ефко Рейсинг“, с „Рено Меган“.

Останалите първенци по класове бяха – Стефан Панчугов („Казанлък Мотор спорт”, „Хонда Сивик”) в Х2, Христо Манолов в N4, Мирослав Ангелов („Мегапорт”, „Фиат Пунто Супер 1600”) в А6, Деян Енчев („Булбет Рали Тийм”, „Рено Клио”) в N3 и Васил Димитров („АМСК Боила Автомоторспорт”, „Ситроен Саксо”) в N2. В отборното класиране само една секунда раздели „АРА Моторспорт“ от третото място. Призовата тройка беше „Мегапорт“, АМСК „Боила Автомоторспорт“, Ефко Рейсинг”/Казанлък/.