Краси Русев от Казанлък грабна и ирландски трофей!

Международният турнир по шахмат „Килкенни Мастърс’ 2013 “ бе спечелен в Ирландия от българския гросмайстор Красимир Русев.  Събитието беше част от шахматна фестивална програма от 18 до 24 ноември в едноименния ирландски град. Фестивалът „Килкенни ‘2013“ се състоя от едновременно провеждане на 4 шахматни турнири. Над 190 любители на шахмата мериха силите си в различните турнири – „Мастърс Турнир“, „Открит турнир“, „Мемориал Джеймс Масон“ и „Турнир на претендентите“. В „Мастърс турнира“ участваха 30 състезателя. Проведе се в 6 кръга по правилата на класическия шахмат. Българският шахматист ГМ Русев с ЕЛО /рейтинг/ 2425 от казанлъшката школа увенча първото си участие в Ирландия със стабилна и резултатна игра и с 5,5 от 6 възможни точки заслужено завоюва купата на победителя, изпреварвайки съперниците си с цяла точка. Казанлъшкият гросмайстор и национал Русев,който игра брилянтно с победа в третия кръг срещу един от лидерите в стартовата листа – ГМ Джоунс Гавайн и направи заявка за трофея. Англичанинът завърши на второ място с 4,5 т. Единственото реми на българина е в последния кръг срещу ММ Сам Коллинс. Ирландският шахматист се класира на трето място, също с 4,5 точки. Краси бе поставен 5-ти в стартовия лист и още в самото начало взе две победи срещу Петер Кафолла и Арнауд Аоустин, още с дебютното си присъствие на турнира. Последваха резонни победи на лидера от Казанлък на ирландска земя срещу ММ Марк Куинн и ФМ Филип Шорт, а четири от партиите бяха на 1 маса в малкия  град на островно Ейре.