Катерачите ни закриха сезона с две шампионски титли и три купи

Отново София бе домакин на последното Държавно първенство по спортно катерене в дисциплината боулдър за деца, юноши и девойки, което се проведе в зала ,,Бонсист‘’ на 24 ноември. Казанлъшкият клуб ,, Селт ‘’ участва с 13 свои състезатели в почти всички възрастови групи и се завърна с две шампионски титли. Първенец в републиканската надпревара в групата на 14-15г. девойки е Йоанна Недялкова, а на 3-то място остана нейната съотборничка – Десислава Димова. В същата група, при юношите Иван Бонев е на 4-то място. Другият държавен шампион на казанлъшкият клуб е Стоян Петров (16-17г. юноши).
При най-малките Марк Стамов бе близо до бронзовия медал, а петгодишната Николета Ванкова остана на 14-то място. В групата на 8-9г. – Анна – Мария Бонева завърши с 8-мо място, следвана от Мирела Цонева и Боян Стамов (12-то място). В групата на 10-11г. участници Ани Ванкова  финишира на 9-то място, Рая Димова – 12-то място, Рая Мартинова – 13-то място, а в групата на 12-13г. Маринела Чукарева е седма.
С това състезание приключи шампионата по спортно катерене за 2018г. и бяха раздадени годишните купи от комплексното представяне за състезателите. Клуб „Селт“ прибра три  купи. При най-малките с бронзова купа бе награден Марк Стамов. С максимален брой точки купата за първо място взе Йоанна Недялкова при 14-15г. девойки, а при 16-17г. юноши Стоян Петров взе сребърна купа