Казанлъшки катерач стана вицешампион в оспорвана конкуренция при юношите

В залата на Националната спортна академия се проведе Държавното първенство по спортно катерене в дисциплината „ боулдър“. Рекорден брой катерачи взеха участие в състезанието – 198 от 13 клуба.

Катеренето започва да привлича все повече деца, затова и борбата в шампионата е доста оспорвана. В една от най-големите групи, на 9 г. момичета, казанлъшката състезателка Мария Колева завърши на 7- мо място.

В същата група при момчетата Цветан Иванов зае 5–то място, а Йоан Фъртунов – 7 –мо. В групата на 11г. момичета Николета Ванкова завърши на 11–та позиция, следвана от София Щипотина.

При по-големите също не липсваше конкуренция. Тук дойдоха най- добрите катерачи на България, а именно световните ни шампиони в „трудността“ и „боулдъра“ Александра Тоткова и Николай Русев.

При девойките до 15 г. Косара Костова остана 7 –ма, както и юношата Валентин Тенев – 7 –ми. При по-големите девойки – до 17г., Ани Ванкова бе доста близо до призовите места, но остана 5 –та. И при 19г. момичета, в присъствието на световната шампионка, Йоанна Недялкова се пребори достойно, завършвайки на 4 –то място.

Щастлива развръзка имаше в последната група – при юношите до 19 г., в която Иван Бонев се хвърли главоломно напред и достигна до вицешампионската титла. Денислав Атанасов остана 9 – ти, а Мартин Бучакчиев е с 12 –то място.

Всички състезатели от Казанлък са възпитаници на клуба по катерене „Селт“ с ръководител Никола Недялков.