Казанлъшкият гросмайстор с нова победа в международен турнир

Гросмайстор Петър Дренчев спечели 37-мия международен шахматен турнир OPEN TETEVEN, който се проведе от 1 до 5 август в Тетевен. С 5, 5 точки казанлъшкият шахматист завърши в челото на класирането, като остави след себе си Стоян Иванов и IM Сашо Николов.

В турнира участваха 66 състезатели, основно от България, но имаше и представители на Азърбайджан, Румъния и Италия.

Събитието се проведе в салона на Община Тетевен. То е традиционно за града, а негови организатори са Община Тетевен, ШК „Пловдив“ и ШК „Боби Фишер“ – Тетевен.

Турнирът се проведе в 7 кръга по Швейцарска система с контрола за игра 60 минути за цялата партия плюс 30 секунди добавено време, считано от първия ход. Право на участие имаха всички състезатели с международен рейтинг по стандартен шахмат до 2399 към 01.08.2023 г.