Казанлъшка катерачка бе отличена със златна купа „България“

Финалният кръг от държавния спортен календар при спортното катерене се проведе в неделния ден в Стара Загора. В това състезание участваха 108 деца от 7 г. до 13 г. от девет клуба в страната, а съревнованието протече в двете дисциплини на катеренето – скорост и боулдър. При най-малките, Мария Колева даде всичко от себе си и успя да се пребори за златния медал в скоростта. При момчета до 7 г. – Андрей Брягов е 10-и, а Виктор Михайлов – 11-и в подреждането. При по –големите момчета, до 9 г., Цветан Иванов зае 9-то място, а съотборникът му Йоан Фъртунов остана 11-и. При момичета до 11 г. – Александра Димитрова успя да влезе на финала, но остана 6-та. При по- големите момчета, до 13 г., Никола Терзиев е 8-ми.

След дисциплината скорост се проведе и състезанието в дисциплината боулдър. За определено време състезателите трябваше да се преминат няколко маршрута, като те имаха право да направят по няколко опита. При момичета до 7 г. – Мария Колева е 6-та, а момчетата Андрей Брягов и Виктор Михайлов си делят 11-то място. При момчета до 9 г., Цветан Иванов остана 9-и, а Йоан Фъртунов – 10-и. При момичета до 11г., Александра Димитрова е 7-ма ,а при момчета до 13 г., Никола Терзиев също е 7 –ми.

В края на състезанието бяха връчени купи „ България“ за цялото представяне през годината, като Мария Колева бе отличена със златна купа „България“.