Казанлъшка „диктовка” в дебютно велорали!

Едно от първите по рода си състезания по планинско колездене Велорали „Riders Attack“ в Казанлък стартира с успех. И то под диктовката на казанлъчани, които отново изпъкнаха и бяха лидери сред близо 150 участника,от над 5 нации в 6 категории от над 20 клуба. В съботния ден, символичният старт бе от площад „Севтополис“,през парк“Тюлбето“, военен полигон – североизточно от т.нар.“полицейска школа“, селата Долно и Горно Изворово, Енина и обратно до старт – финала. Едно от последните състезания за белгиеца Уотър Клепе бе в Казанлък, а конкуренция по трасето от 40,5 км. с денивилация 1170 метра му бе местният талант Александър Алексиев. И двамата финишираха заедно като лидери след 1 час и 48 минути, а националът от казанлъшката школа е първи при младежите до 23 години. Съотборниците на Алексиев в КК“Несебър“ Спас Гюров и казанлъчанинът Мартин Грашев участваха в „крос-кънтри маратона“ повече от успешно и при мъжете финишираха на секунда разлика, почти заедно с време 1 час и 50 минути. На 20 секунди след тях е няколкократният държавен шампион от града ни Тодор Ангелов. При юношите до 18 години Иван Мухтаров от „Лястовица’1905″/Казанлък/ след силна и премерена „езда“ е първи от първия състезателен ден на първото международно велорали в Долината на розите, между Стара планина и Средна гора. 9 жени, между тях и две момичета, уважиха дебютната проява в Казанлък, която е и една от последните за велосипедистите на „байкове“ за 2012 година. В неделния ден стартът е от село Бузовград в 9 часа и финал отново там след близо 40 км. и денивилация от 800-900 метра. След селото на юг от Казанлък се стига до микроязовир, след което през селата Средногорово и Горно Черковище, колобегачите в екстремния спорт ще се спуснат към стената на язовир „Копринка“ и обратно. Първото по рода си двудневно състезание съчетава от асфалтово трасе, до пясък, кал, камъни,пресечени местности, различни наклони и изобилие от флора и фауна.