Казанлъчани с малшанс в дербито на групата

Във второто си домакинство за сезон 2023/2024 година,  съставът на ,,Розова долина“ посрещна миналогодишния шампион в югоизточната „Трета лига“ ,,Несебър″ от едноименния град.

Двубоят започна равностойно, като още в самото начало след открадната топка, Ивелин Илиев от домакините отправи удар, който премина покрай вратата. Отговорът на шампионите не закъсня. В 9 минута, след директен удар от фаул, топката се озова във вратата на казанлъчани. Гостите продължиха да упражняват натиск и в 22-та минута, след центриране по земя, останалият непокрит нападател на ,,Несебър“  покачи резултата на 0-2. С течение на двубоя  ,,Розите“ намериха своя ритъм и създадоха опасни ситуации. Мачът продължи да бъде двуостър, с положения и спасявания пред двете врати. След няколко пропуска пред гола, домакините бяха ,,наказани“ за трети път в края на полувремето. Нападател на гостите се откъсна сам срещу вратаря на ,,Розова долина“  и спечели дузпа, която впоследствие беше реализирана. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0-3.

В началото на второто полувреме ,, Розите“ се опитаха да се върнат в мача, но бяха хванати на контраатака и последва дузпа в 55-та минута. В последствие шампионите реализираха и нея. Въпреки ,,набъбналия“ резултат домакините продължиха да се опитват да го намалят , а ,,Несебър“ разчитаха на контраатаки. Влезлият като резерва за състава на Атанас Апостов, Росен Димитров пропусна добро положение след удар с глава. В 85-та минута домакините получиха наказателен удар, който беше реализиран от влезналия като резерва ветеран Иван Чергев. Малко след първия си гол ,,Розите“ реализираха и втори такъв след добавен удар на Росен Димитров, който оформи и крайния резултат 2:4.

Така в един вълнуващ мач ,,Розова долина“ записа първа домакинска загуба и втора през новия сезон. Следващият мач на възпитаниците на Атанас Апостолов е в сряда /30.08/ срещу състава на „Загорец“  /Нова Загора/ в мач от предварителните кръгове за ,,Купата на България“. Двубоят е от 18:00 часа на стадион ,, Локомотив“ в Стара Загора.

Титуляри за домакините в 4-ия кръг бяха: 1 Михайл Михайлов /вратар/, 4 Димитър Димитров, 7 Ивелин Илиев, 5 Иво Иванов /капитан/, 27 Мартин Маринов, 14 Надим Ангелов, 17 Стоян Вергиев, 10 Стоян Иванов, 11 Пламен Колев, 23 Николай Георгиев, 19 Никола Минков.

Резерви бяха: 12 Георги Христов /вратар/, 32 Деньо Кършаков, 15 Диан Овчаров, 77 Ивайло Димитров, 13 Иван Чергев, 9 Росен Димитров.