Казанлъчани „асове“ в най-силния бг тим на „тур-а“

Колоездачният клуб „Несебър“ смята да отбележи 10- годишнината от своето основаване с подобаващо участие в Обиколката на България. Велосипедистите са трикратни отборни победители в тура, а през 2011 година на първо и второ място индивидуалано се класираха Ивайло Габровски и Мартин Грашев от Казанлък.

Мениджърът казанлъчанинът Георги Енчев обяви състава за тазгодишното издание, в което новите колоездачи са двама: опитният Евгени Балев, победител в надпреварата от 2007 година и младият Петър Данчев. Останалите са познатите имена Спас Гюров (капитан), Мартин Грашев, Станислав Заралиев и Момчил Робов/и тримата от казанлъшката школа/.

Ново е и името на спортния директор: дългогодишният треньор Иван Карапетров, шампион с местни тимове в първенствата на България, Сърбия и Словения,добре познат и в Казанлък. Обиколката на България ще се проведе от 1 до 5 септември.