„Казанлък“ с първи успех в сезона

Жените на „Казанлък“ победиха като домакини „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен) с 3:1 (25:19, 25:13, 26:28, 25:16 ) във втория си мач от първенството на Националната волейболна лига, който се игра в спортната зала „Багира“.

Така Розите записаха първи успех в сезона, след като на старта отстъпиха на „Раковски“ (Димитровград) с 2:3 гейма. С актив от 5 точки казанлъшкият тим зае второто място във временното класиране, преди изиграването на отложения двубой между“Марица“ и „Славия“.

Тимът на Шумен пък записа първата си загуба в първенството, след като в първия кръг надигра „Бургас 07“ с 3:0 гейма.

Представителките на Казанлък, водени от треньора Страхил Балов, превъзхождаха изцяло съперничките си в първите два гейма, печелейки голяма преднина пред шуменки. В третата част обаче гостенките заиграха доста по-уверено, а след 25-та точка успяха да вземат победната точка и спечелиха гейма с 26:28. Напълно променени в четвъртата част момичетата от школата на Казанлък се върнаха в мача и играха за победата с пълна концетрация и желание за успех.

В третия кръг „Казанлък“ отново играе домакински двубой. На 11 ноември тук ще гостува столичния „Левски“.