„Казанлък“ стартира с победа в новия сезон

„Казанлък Волей“ лесно стигна до успех при гостуването си над „Перун“ Варна с 0:3 гейма (11:25, 11:25, 16:25 ) в първия си мач от новото първенство при жените. Казанлъчанки, вицешампионки от сезон 2020/2021, водеха убедително през целия двубой, като нищо не успя да затрудни момичетата на старши-треньора Атанас Петров по пътя към първата им победа в настоящата „Демакс лига“. „Казанлък“ остави домакините на 11 точки в първия гейм, като блокада на Мария Кривошийска сложи край на шансовете на волейболистките от Варна да направят нещо повече. Превъзходството на „Розите“ продължи и през втората част, която приключи при същия резултат – 25:11. „Перун“ не получи шанс за реванш и клубът на „Казанлък“ надделя в третата част с 25:16, записвайки първите си три точки за новия сезон.

В следващия си мач, на 5 ноември, „Казанлък Волей“ приема у дома „Локомотив“ София. В спортната зала ще бъде допускана публика, но само със „зелени сертификати“.