„Казанлък“ елиминира първия си съперник от турнира за Купата

За по-малко над час игра отборът на „Казанлък“ спечели първата си за годината, бърза победа с 3:0 (25:12, 25:19, 25:11) над състава на „Перун“ Варна в четвъртфиналите от турнира Купата на България. Мачът се игра в града на розите пред публика и при спазване на противоепидемичните мерки, задължителни за спортната дейност.

Воденият от Наско Петров състав на „Розите“ очаквано прегази варненки, като в първия гейм гостенките успяха да направят едва 12 точки. Втората част премина отново под диктовката на казанлъчанки, въпреки че в началото му позволиха на съперничките си да поведат за кратко. Доминацията на вицешампионки продължи и през третата част. Така съставът ни продължава напред в турнира за Купата, очаквайки следващия си противник. Днес се играят още три срещи.

Според регламента те се провеждат в директна елиминация с по един двубой. Полуфиналните срещи са предвидени за 25 януари, а финалната битка е на 28 януари 2022 година.