Исторически шанс за медали!

„Казанлък Волей  победи  в  претъпканата с фенове  зала „Багира-Арсенал”   Марица (Пловдив) с 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 26:24) в последната среща от предпоследния за редовния сезон двадесети кръг в женската Национална волейболна лига.  Така момичетата на  Стоян  Гунчев от казанлъшкия тим  не само си осигуриха място в тройката преди началото на плейофите, но и си дадоха шанс да се преборят за осигуряващото медал второ място в пряк двубой с  „Левски Волей“ (София) в събота / в зала „Сиконко”/.  „Жълтите”  от Пловдив  пък вече със сигурност ще завършат редовния сезон на четвърта позиция.Първият гейм бе много оспорван с лек превес за домакините, най-вече при играта на блокада, и завърши при 25:22.Именно в началото  на двубоя казанлъчанката Веселина Григорова  се контузи след „стъпване накриво” и изкълчи глезeна си.  Във втората част тимът ни  наложи пълно надмощие с по-труден сервис и с подобрена ефективност на своето посрещане.  Доминацията на  „Казанлък Волей”  се отрази и на крайния резултат – 25:12.  В третата част, благодарение на подобрената игра на нападението на  „Марица”  се получи интересен гейм, в който пловдивчанки се наложиха с 25:22.  Те тръгнаха да гонят пълния обрат като се възползваха от многото непредизвикани грешки на домакините и от  сервис  , за да водят в резултата през по-голямата част от четвъртия гейм.  Казанлъшките  волейболистки  пък заигра много стройно на блокада и не позволи сериозно изоставане.  В края на гейма лоша шега на „маричанки“ направиха две грешки от сервис и домакините ликуваха като победителки след 26:24.Топреализатор на мача стана Ася Динова с 24 точки за победителките  и  Кристина Тотева,която  добави 20, цели 8 от които от блокада.  Тя получи и най-високата статистическа оценка измежду всички на терена.  Най-резултатна за  пловдивчанки  бе капитанката Диана Малинова с 14 точки.Преди последния кръг за „Казанлък Волей” в София след 20 мача сме трети с 46 точки/като втория –„сините” от столицата/ след 15 победи и  5 загуби/с позитивен геймов баланс 51:21 и 1685:1424 като точки/.

„Изпълнихме задачата си на 100%!Въпреки кадровите проблеми ще играем спокойно в последния мач за редовния сезон и за националната купа.Не мога да отлича никой всички играха сплотено и  за тази превъзходна публика!”,коментира старши-треньорът  на казанлъшкия състав Стоян Гунчев.В последния домакински мач от редовния сезон „Казанлък Волей” игра така:Ася Динова-капитан,Кристин Колчагова-либеро,Кристина Тотева,Кристина Гунчева,Дани Найденова,Славина Колева,Веселина Григорова,Виолина Николова,Йоана Николова,Диана Казакова,Елица Баракова.