Заслужен успех, в подходящия момент за „Розите“!

Футболният „Розова долина“ победи в Казанлък  с минималното 1:0  „Родопа“ /Смолян/ в мач от шестия кръг на Югоизточната Трета лига. Единственото попадение  на стадион „Севтополис“ бе автоголът на Николай Тихомиров от смолянския тим в началото на втората част.

През първата част домакините постепенно наложиха своя ритъм на игра и се настаниха в половината на гостите, но така и не успяха да реализират попадение.

В началото на втората част,  „Розите“ отбелязаха единствения гол на градския стадион. Ивелин Илиев  в 50-та минута отдясно след самостоятелен „рейд“, центрира прострелно в наказателното поле. Младата казанлъшка надежда Деньо Кършаков  се пребори, „натисна “ Николай Тихомиров и топката влезе във вратата. Първоначално голът бе отменен, но след консултация със страничния съдия, главният рефер Рюстем Карагерен зачете попадението. Рикошет в ръката на Тихомиров от гостите доведе до „по-тежкото“: зачитане на гола.

Гостите от Смолян погледнаха по-смело към вратата на казанлъшкия тим, но хаотичните контри и пряк свободни удари не промениха резултата.

В последните минути двата тима останаха с по десет души, след като Ивайло Димитров от домакините и Антон Белюков от гостите получиха втори жълти картони, респективно с червен цвят.

„По-добре грозна победа, отколкото красива загуба!“, са казали феновете преди години. Въпреки многото мачове / сряда-събота /, многото контузени в „лазарета“, умората, липсата на време за възстановяване, „късата пейка“ и други проблеми успяхме! С много хъс, „стиснали зъби“, с желание за победа!

В съботната среща играхме така: 1. Михайлов, 66. Стоян Вергиев, 88.Стоян Иванов, 9. Росен Димитров, 11. Колев, 14. Ангелов, 15. Минков, 7. Илиев, 5. Иво Иванов-капитан, 99. Маринов, 4. Димитър Димитров