Загуба за подмладения ни тим

В дербито от 11-и кръг на Югоизточната Трета лига съставът на „Розова долина“ прие „Загорец“ /Нова Загора/.

В началото на двубоя гостите бяха по-опасния отбор. С течение на времето домакините изравниха играта. Мачът вървеше равностойно до 35-та минута, когато гостите откриха резултата. След попадението нищо в играта не се промени. Така полувремето завърши с преднина за новозагорци.

Втората част започна по кошмарен начин за домакините, като още в откриващата минута на полувремето след грешка в защитата „Загорец“ отбеляза втори гол.  Въпреки негативния развой „Розите“ се опитаха да се върнат в срещата. Направените от треньора смени дадоха резултат и в 78-та минута „Розова долина“ получи дузпа за игра с ръка на играч на гостите. Наказателният удар беше реализиран от влезлия като резерва Иван Чергев. Окрилени от гола, домакините все повече търсеха изравнителния гол. В самия край на мача вратарят на „Розите“ Михаил Михайлов направи спасяване, с което запази надеждата за равен резултат.

В крайна сметка, въпреки положените усилия, двубоят завърши при резултат 1-2 за „Загорец“. За „Розите“ предстои гостуване на 11 октомври /сряда/ от 16:00 часа на дублиращия отбор на „Локомотив Пловдив“.

Стартов състав на домакините:  Михаил Михайлов /вратар/, Иво Иванов /капитан/, Мартин Маринов, Надим Ангелов, Никола Минков, Николай Георгиев, Пламен Колев, Стоян Вергиев, Стоян Иванов, Ивелин Илиев и Димитър Димитров

Резерви: Георги Христов /вратар/, Росен Димитров, Диан Овчаров, Иван Чергев, Деньо Кършаков

Текст: стажант-репортер: Любомир Люцканов

Снимки: Красимир Ганев