Дебютна загуба за начало

Отборът на  “Асеновец” /Асеновград/  се наложи с 2:0 над  “Розова долина” /Казанлък/ в двубой от 18-ия кръг на Югоизточната „В“ група. Тимът от Асеновград  на своя стадион „Шипка” надигра своя съперник и се поздрави с победата. През първата част натискът на  „Асеновец”  не даде резултат и гол не падна. През втората част обаче логичното се случи. Станимир Ковачев изведе домакините напред в 72-ата минута. В последните секунди Реджеп Халил направи резултата 2:0.

„Играхме добре,не ни отсъдиха дузпа след като защитник  от Асеновград изби с ръка топка като прийом от волейбола. Доволни сме,дебютантите се представиха на ниво.Надяваме се на победа в следващия мач с „Ботев”/Гълъбово/,които загубиха изненадващо у дома”,коментираха от щаба на „розите”.Казанлъчани играха така в първия „пролетен мач”: Костадинов,Цонков, Христо Терзиев, Нейчев-играещ помощник треньор, Иванов, Христо Паричков,Асенов, Славов, Пламен Колев, Георгиев, Даниел Танев /Тонислав Терзиев/.В дебютния за годината официален мач казанлъчани играха без титулярите от есента-Братанов,Фаиков,Пламен Стоянов и Христо Ангелов.

ФК „Розова долина”  остава на 10-о място от 18 тима с 25 точки след 8 победи,едно реми и девет  загуби в „третия ешелон“.