Двучасова битка в зала „Сиконко“, „Казанлък Волей“ си тръгна с точка

С точка от двубоя с „Левски“ приключи участието на „Казанлък Волей“ в 10-ти кръг на женското волейболно първенство. След близо двучасова битка в залата на домакините „Сиконко“ момичетата на Страхил Балов загубиха достойно с 3:2 (25:15, 26:24, 20:25, 18:25, 15:12).

Сините тръгнаха силно в първата част, в която блокадата в отбора на Казанлък не създаде затруднения. Във втората част казанлъчанки взеха инициативата до прекъсването, поискано от треньора на софиянки Радослав Бакърджиев, които се завърнаха в мача, обръщайки резултата до 16:9. След преследване точка за точка в крайна сметка „Сините“ поведоха с два спечелени гейма.

Истински характер показа отборът на Казанлък в следващата трета част от срещата, приключила успешно за момичетата при преднина, която домакините не успяха да стопят до последно, а „Казанлък Волей“ гарантира оставането си в мача. В решителните последни минути на двубоя след дълги разигравания и изравнени сили „Левски“ успя да спечели с 3:2.

За гостуването на „Сините“ старши треньорът Страхил Балов заложи на Василена Папанова, Янита Борисова, Елица Баракова (капитан) , Радостина Маринова, Диана Казакова , Йоана Николова, Златена Салабашева и Пламена Кораменова.

Предстои поредно гостуването за тима на Казанлък. На 14 февруари ще се играе отложеният мач с „Раковски“ в Пловдив.