Две шампионски титли от Държавното първенство по Граплинг за състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“

Две шампионски титли спечелиха състезателите на СНЦ „СК Аргус ММА“, гр. Казанлък от  Държавното лично-отборно първенство по Граплинг, организирано от БФММА. Състезанието се проведе на 27.04.2024 г., в град София, Европейски център по борба „Диана“, разказа треньорът Красимир Аладжов.

Кристиян Убчев спечели  републиканската титла във възрастова категория „Момчета“/13г./ , категория 48 кг. Това бе първо състезание за Кристиян в този спорт. Преди два месеца той дебютира и в ММА , като също спечели първото място в своята възрастова група.

Михаил Убчев спечели златен медал във възраст „Юноши“/17 г./ , в категория 80 кг.

Михаил постигна три победи по пътя си към първото място.  За Михаил това също бе дебют в този спорт , като той е и държавен шампион по ММА от последното състезание, проведено през м. февруари. В края на март Михаил се класира на пето място на Европейското първенство по ММА.