Две победи и реми за Цецко Стоянов в първите му срещи от Европейското по шах

Две победи и реми записа казанлъшкият шахматист Цветан Стоянов в първите три кръга на продължаващите в черногорския град Будва 23-ти Европейски индивидуални първенства по шахмат за деца, юноши и девойки до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години. В първите две срещи 9-годишния талант от
Казанлък победи руснака Александер Баринов и германеца Александер Коллин. В третия кръг Цецко постигна равенство със състезателя от Русия Дмитрий Тсой, който е с по-голямо ЕЛО – 1871. Днес националът ни среща на 6-та дъска още един силен състезател, отново с по-голямо ЕЛО (1898) –
шахматистът от Полша Павел Тецлаф. Във временното класиране в групата на момчетата до 10години ФМ Цветан Стоянов е с 11-та позиция, с 3,5 точки. Водач в групата е руснакът Микаил Песотский с актив от 3 точки. До финала на първенството на 8 октомври предстоят още шест кръга.
В дванайсетте групи участват 19 български състезатели.
С ЕЛО 1748 Стоянов е на 21-ва стартова позиция в Европа от общо 123-ма участника от 43 държави.