Два медала за лекоатлетите на Светла Миткова от Сливен

Двa медала от националния шампионат по лека атлетика в Сливен и за девойки и юноши старша възраст спечелиха възпитаниците на Светла Миткова от ЛК „Цветанка Христова”.

Станислава Василева на копие остана втора, със сребро с 34 метра и 98 см., а Ясмин Бошнак е пета. С бронзов медал от съревнованието на гюле  е съотборничката им Деница Карамфилова.

При силна конкуренция Деница Карамфилова на диск е с пето място с 33,58 м., а седма – Радостина Гачева с 31,09 м. Румен Урумов от 22 ма участника в сектора на гюле е 16-ти с 10,68 м.  и 15-ти на диск с 32,40 м., от 24-ма лекоатлети.

С най-добро класиране от състава на спринтьорите на Петя Пендарева е отново Иван Йовчев, 10-ти  на 100 метра  11,80 сек. от 25-ма участници в сериите. Георги Боеков с 11, 88 сек. на полуфинала се класира на 12-то място, като показа по-добро време 11,72 на сериите. В щафетата  4х100 метра казанлъшките спортисти са седми с 45,97 сек.

Спринтьорите ни ще премерят сили с конкуренцията още веднъж тази седмица, отвоно в Сливен, но като представители на ПМГ „Н. Обрешков“, които ще стартират във финалите на ученическите игри по лека атлетика при момчета 8-10 клас на 17 и 18 май.