Данаил Петров с рекорден „скок” в класирането на „Ла Вуелта”!

Данаил Андонов Петров от Казанлък – няколкократен български шосеен шампион е на рекордната за него 48-ма позиция в 12-ия етап на „испанския тур“/от категория „световен тур“/ . Последното класиране е най-добро до сега в Испания за казанлъшкия „ас“ в колоспорта. Българинът от испанския „Каха Рурал“ завърши на едва 1’44“ минути от лидера Родригес и заема 171-во място в генералното класиране от 191 състезатели. Етапът в четвъртък е 190.5 км. бе от Виагарсия де Aроуса до Мирадор дe Езаро. В „67-та Международна колоездачна обиколка на Испания“ /„Ла Вуелта“/, Петров е на 1 час 29’29“ от лидера испанеца Хоаким Родригес от „Катюша“ във временното подреждане след 12 дни с трикото на български шампион /“бяло, зелено, червено“/. Това е близо 130 места „скок“ в класирането за казанлъшкия талант. Тимът на Дидо от Памплона –„Каха Рурал“ е 9 -ти /от 22 отбора/ на едва 2’20“ минути от „Рабобанк“. Родригес измина 12-ия етап за 4 часа 24’32“,а общо води с време 44 часа 50’35“. Петъчният етап включва 172,8 км. от Сантяго де Компостела до Феррол.Световният спортен канал „Евроспорт“ предава пряко от 17 часа един от трите „гранд турове“.