Георгиев сред лидерите и за финал в „Топ 10”

Казанлъшкият „колобегач“ Георги Георгиев, който се състезава за турския колоездачен клуб „Брисаспорт“ се класира на престижното 6-то място в четвъртия полуетап от „Международната колоездачна обиколка на Трансилвания“,повече популярна като „Тура на Шеклерланд“. Тимът му от Турция е осми и „Топ10″ в проявата на едва 23:45 минути от отборния шампион „Лампре“. В официалното откриване участваха двадесет колоекипа и 135 състезатели от 22 националности. Полуетапът „Б“ от колоездачната надпревара в Румъния бе с дължина 123 километра от Шаксзереда до Миеркуреа Суиц. Във финалния раздел времето на живеещият в град Шипка местен колоездач бе с едва 5 секунди повече от лидера в полуетапа познатият Йоаннис Тамоуридис от Гърция,който бе с времеви резултат 2:55:12 часа при средна скорост от 42 км/час. Георгиев след турския „Ласса“ и бивш колоездач на КК“Несебър“ бе и при домакините от „Туснад“/и отборни лидери в Румъния/.

От едва 63-ма останали в „румънския тур на Шеклерланд“ /след цели 72-ма отпаднали/ в генералното финално класиране Георгиев е на престижното 7-мо място на 4,54 минути от новия финален лидер Виталий Попков от Украйна. След 5-ия краен раздел казанлъчанинът от курортен „Несебър“ Мартин Грашев е 47 –ми на 19:53 минути от победителя.За четири дни „колобегачите навъртяха“ 508 км. в Румъния,а общото време на Георгиев е 12:07:53 часа.Последният талант от казанлъшката школа на градския колодрум е четвърти за „активност“-спечелени премийни спринтове с 65 точки.