Втори медал по волейбол за Хуманитарната гимназия от Ученическите игри

Ученическият отбор на Хуманитарната гимназия – девойки 8-10 клас спечели в Етрополе сребърните медали от финалната надпревара по волейбол. Финалната среща бе между отборите на казанлъшкото училище и софийското 132 СОУ „Ваня Войнова“. Срещата завърши 3:0 за софиянки, като изцяло училищния тим бе съставен от състезателки на столичния „Славия“. Те станаха и шампионите на първенството, а момичетата на Хуманитарната с треньор Тошко Узунов станаха вицешампионки от ХІІ-те ученически игри по волейбол за девойки 8-10 клас. Трети е тимът на добричката Хуманитарна гимназия.

В надпреварата участваха 10 отбора: СОУ „Емилиян Станев“ – Велико Търново, ХГ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Добрич, АЕГ „Гео Милев“ – Русе, 132 СОУ „Ваня Войнова“ – София, ЕГ „Д-р Петър Берон“ – Кюстендил, ЕГ „Бертолт Брехт“ – Пазарджик, ПГИ „Г. С. Раковски“ – Ямбол, ХГ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Казанлък, ПГ „Екзарх Антим I“ – Видин и СОУ „Христо Ясенов“ – Етрополе. Финалите се проведоха в дните от 19 до 22 май.

Наградите връчиха Росица Христова – заместник-кмет на Община Етрополе и Атанаска Делева – главен експерт по физическо възпитание и спорт в Регионален инспекторат по образование София регион.

Медалът за казанлъшката гимназия е втори поред в тазгодишната ученическа надпревара в този спорт. В началото на май казанлъчанки грабнаха златните отличия при девойките 11-12 клас. Отново домакин на финалите бе Етрополе.

inset-larger_1050x730_DSCN2435inset-larger_1050x730_DSCN2415inset-larger_1050x730_DSCN2454