Втора пролетна победа за „Розите“

В 21-вия кръг на „Югоизточната трета лига“, казанлъшкият „Розова долина“ взе трите точки след четири принудителни смени и пет гола.

И този път „дерби“ на Областта нямаше, а след 3:2 за футболния ни тим от Казанлък, дублиращият отбор на ПФК“Берое“ загуби на старозагорския стадион „Локомотив“. Край „Бирената фабрика“ през второто полувреме феновете видяха всичките пет попадения, след 0:0 в първата част.

„Розите“ поведоха след контраатака в 56-та минута и прецизна асистенция отново на Монир Ал Бадарин към енергичния Венцислав Иванов и той откри за 1:0.

Куриозна ситуация с „човек по-малко“ помогна на домакините да изравнят. Един от най-опитните на терена капитанът Иво Иванов сменяше своите футболни обувки. Последва гол за „Берое 2“, който изравни за 1:1. В 73-та минута футболистът на „Розова долина“ Монир Ал Бадарин „покачи“ след фаул и статично положение за 1:2. 5 минути по-късно Николай Георгиев-„Ниньо“ атакува по фланга и изведе Мартин Маринов за третото попадение на отбора ни, воден от Атанас Апостолов. След 10 минути домакините намалиха за крайното 2:3 в съботния мач при „аматьорите“, при топло пролетно време и очаквана победа за футболния „Розова долина“.

„Очаквахме и труден мач в Стара Загора. Липсата на концентрация, доста грешки в атака и защита ни „направиха тежък“ двубоя с дубъла на „Берое“. Принудени бяхме и да сменим след контузии четирима от титулярите, което оказа влияние на играта и резултата. Георги Христов замени още в първото полувреме Георги Ставрев, а Росен Димитров бе сменен от Деньо Кършаков на полувремето. След почивката Джамал Ал Бадарин замени Димитър Димитров, а Никола Минков влезе на мястото Ивайло Димитров.

„Важна е победата във втори пореден мач! Чака ни доста работа и дано за мача след седмица със „Саяна“/Хасково/ нямаме контузени!“, допълниха от щаба на „Розите“ след победата в Стара Загора.

На стадион „Локомотив“ казанлъшкият футболен отбор игра със състав: Георги Ставрев, Атанас Йорданов, Иво Иванов-капитан, Венцислав Иванов, Ивайло Димитров, Кристиян Георгиев, Николай Георгиев, Росен Димитров, Монир Ал Бадарин, Мартин Маринов и Димитър Димитров.

Футболистите на Хасково ни гостуват на 2 март в 22-ия кръг на групата. В 15:00 часа приемаме на стадион „Севтополис“ един от лидерите на „Югоизток“.