Българските олимпийски надежди днес

Трима български представители ще вземат участие в петия състезателен ден от Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Те ще се състезават в три различни вида спорт – плуване, спортна стрелба и фехтовка.

– спортна стрелба: Самуил Донков на 50 метра въздушен пистолет (15.00 часа – квалификации)

– фехтовка: Панчо Пасков – сабя (след 18.45 часа – квалификации)

– плуване: Нина Рангелова, 100 метра свободен стил (19.08 часа – серии)

Как премина участието на българските олимпийци в четвъртия ден на Рио 2016?

Георги Божилов и Кристиян Василев са с шесто място в първа полуфинална серия на двойка скул за мъже с 6:47.00 минути. Така те се класират за финал „Б“, който е на 11 август. В спортната стрелба Антоанета Бонева завърши с осмо място на 25 метра малокалибрен пистолет.

При плувците Александър Николов е 41-и в сериите на 100 метра свободен стил с 50.08 секунди. Джудистът Ивайло Иванов, в категория до 81 килограма, завърши с пето място след две победи и две загуби./БТА и Гонг