Берое падна лошо в Лига Европа, Иво Иванов не игра.

Отборът на Берое-Стара Загора претърпя тежко поражение от Апоел Тел Авив с 4:1 в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на стадион „Берое“ в Стара Загора.Въпреки огромния заряд за феновете на домакините, които след 27 години отново посрещнаха в Стара Загора мач от Европа, тимът не успя да зарадва публиката, която неистово подкрепяше домакините от първата минута.Старши треньорът на Берое Петър Хубчев заложи на печелившия титулярен състав, с който успя да триумфира със Суперкупата на България преди броени дни. В него не попадна казанлъшкият защитник на беройци Иво Иванов, който остана резерва през всичките 90 минути.Новото попълнение на Апоел ТА и бивш играч на ЦСКА Лукас Саша започна двубоя като титуляр и успя да се отличи още в началото на срещата с уникален гол от 35 метра.Само в рамките на първите 9 минути, гостите от Израел успяха да реализират две бързи попадения. Отборът на Берое се нуждаеше от 20 минути, докато успее да намери играта си и да започне да противодейства на своя съперник. Независимо от тежката ситуация, играчите на Петър Хубчев започнаха да поглеждат все по-смело към вратата на съперника след 20-та минута. В 25-та Берое успя да върне едно попадение. Пламен Крумов центрира почти от аутлинията, близо до ъгловото флагче, а Венцислав Христов намали резултата на 1:2.Малко след подновяването на играта гостите реализираха ново попадение, с което до голяма степен усложниха ситуацията на Берое в Европа. В 61-та минута Шехтер бе изведен зад защитата, проби през центъра на терена, излезе сам срещу Иван Караджов и реализира за крайното 4:1. Тимът от Израел свърши своята работа и направи продължаването на Берое в Европа почти невъзможно, с оглед на четирите попадения на чужд терен.