Цветан Стоянов с таблет и подарък от Дядо Коледа след победата си в Коледния шахматен турнир

Младата казанлъшка надежда в шахмата Цветан Стоянов продължава да печели турнир след турнир. Поредният, в който завърши като победител бе Коледния шахматен турнир за деца до 14 години в Пловдив. Проявата се проведе в две групи – турнир „А“ – за момчета и момичета до 10, до 12 и до 14 години и турнир „Б“ – за момчета и момичета до 6 и до 8 години.

Цветан оглави „А“ турнира със сбор от 6,5 точки, в конкуренция с други 43 участника. Той стана лидер в генералното класиране и победител в групата до 12 години.

Страхотни награди очакваха малките шахматисти, носители на златни медали в турнира.

Призовете за победителите в отделните възрасти, с изключение на 6-годишните, бяха таблети.

При момичетата най-добре в турнир А се представи Денис Колева (Траяна 2011 Стара Загора), която завърши 18-а в крайното класиране с 4 т., а при по-малките с най-предно класиране е възпитаничката на Петранка Драганова – Елена Дзанева от ШК „Казанлък ХХІ“ с 11-то място.

Освен призовете за победителите, всички деца си тръгнаха с подаръци от Дядо Коледа.