След 7:0, „розите“ са отново трети в групата

ФК „Розова долина“постигна категорична и очаквана победа със 7:0 / и пропусна още толкова/ над тима на ОФК „Сливен 2000“ в среща от VI-ия кръг на Югоизточната „В“ група/втора поредна домакинска среща/. Николай Стоичков-„Камата“ се отчете с четири технични попадения за “розите”, а капитанът  Атанас Апостолов не вкара дузпа след пропуск.

Срещата на стадион “Севтополис” премина при пълна „диктовка“ на „Розова долина“ (Казанлък), като гостите от Сливен/ повечето от юношеските формации/ имаха положение след над 80 минути игра след контраатаки. Николай Стоичков откри головата си сметка в тази среща с красиво попадение в началото на срещата/ още в 1 минута/ след центриране на 18-годишният юноша на казанлъчани Мартин Петров отдясно за 1:0. Малко по-късно Стоичков изскочи сам срещу стража на гостите след хубав пас и удвои аванса на домакините – 2:0. Камен Петков/ внук на легендарния „Кембо“/ също се разписа и увеличи аванса на домакините на 3:0/ пред погледа на дядо си/. В края на полувремето “розите” получиха дузпа, след като Николай Георгиев бе спънат в наказателното поле на сливналии. Атанас Апостолов се нае с изпълнението, стреля силно, но стражът на “воеводите” усети ъгъла и спаси удара / втора пропусната дузпа в „протоколен двубой“, след тази на Иван Чергев с карловския „Левски“ /.

Статуквото  на терена не се промени през второто полувреме пред над 200 души в съботния студен следобяд. Домакините владееха инициативата и редяха атака след атака. При една от тях опитният плеймейкър Иван Цанков се възползва от грешка в отбраната на ОФК „Сливен 2000“ и покачи на 4:0, а малко по-късно Николай Стоичков оформи своя хеттрик и доведе резултата до 5:0. Петко Георгиев също се разписа  с красива странична „ножица“, след центриране от корнер / след като поне три пъти с глава пропусна да вкара/, а Николай Стоичков покачи головата си сметка в тази среща на четири попадения, след като реализира за крайното 7:0.

„Розова долина“ (Казанлък) се завърна на третата позиция /с актива на втория/ с една от най-добрите съотношения в головата разлика /15 към 3 попадения/ във временното класиране, на точка от курортен Несебър . В домакинската резонна победа не игра почти половин тим от титулярите- без Николай Цонков,Боян Нейчев, Милен Христов, Григор Георгиев, Иван Чергев, Ангел Костов….Очаква ни трудно гостуване в Асеновград на местния „Асеновец 2005“.