„Селт“ обраха медалите от Купа „Стара Загора“

11 медала спечелиха от първото за годината състезание в спортното катерене за деца възпитаниците на Клуб по екстремни спортове „Селт“. Купа „Стара Загора“ – дисциплини „трудност“ и „скорост“ – деца, юноши и девойки, I кръг от купа „България 2016″се проведе на 26 и 27 март. В дисциплината „трудност“ „Селт“ има най-много спечелени медали при по-малките, до 7 годишни момичета и момчета. Анна-Мария Бонева и Галина Ботева са първа и втора на „трудността“ и съответно, с второ и трето място в другата дисциплина на състезанието. Ангел Славов, също участник в първа група има две трети места от Купа „Стара Загора“. Медали казанлъчани печелят почти във всички възрастови групи в двете направления. Деляна Славова е също с медали от двете дисциплини. В „трудността“ бившата състезателка на АТК „Казанлък“ стана втора при 8-9 годишните момичета, следвана от Радина и Полина Димитрови, също отскоро в състава на „Селт“. В дисциплината „скорост“ Славова е с трето място, а Радина Димитрова – втора. Второ и трето място за възпитаничките на „Селт“ в групата 12-13-годишните. Два бронзови медала за Йоанна Недялкова и сребро за Десислава Димова си спечелиха момичетата с треньор Никола Недялков.