„Розите“ с успешна контрола у дома

Футболистите на „Розова долина“ записаха първата си победа в домакинска контрола на ст. „Севтополис“ при изразителното 3:0 над „Янтра“ /Габрово/. Отново новото попълнение на отбора Тодор Динчев отбеляза при първата възможност след асистенция на Николай Стоичков в 24-та минута. Последният пропусна да се разпише от дузпа минути преди почивката. Пропуски за полувремето направиха също Теодор Кьосев, Иван Чергев и Кристиян Петров.

През второто полувреме Теодор Кьосев бе точен на два пъти /в 54-та и 75-та минута/за успешната контрола на „розите“. Своята изява пред публика направи и новопривлеченият в „Розова долина“ вратар на „Левски“ Карлово Цветан Тодоров, за който още в петък се знаеше, че ще пази вратата на казанлъчани. 28-годишният вратар, с който ст. треньорът на „розите“ Александър Георгиев се познава от години, е бивш състезател на Спартак /Пловдив/,  Хасково и Пирин /Разлог/, част от националния тим на аматьорите. Още един нов футболист се очаква да подпише с „Розова долина“ за пролетта и това е Иван Цанков, който имаше и своята първа изява на терена в мача срещу габровци. Неговата биография също е впечатляваща. Школовката му преминава в отборите „Нафтекс“, „Черноморец“, „Поморие“ и „Несебър“.

Следващата проверка за „Розова долина“ е на 11 февруари, в сряда, срещу ФК „Трявна“, отново на ст. „Севтополис“.