„Розите“ отпаднаха от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига

Отборът на „Загорец“ (Нова Загора) се класира за Зоналния полуфинал на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига на югоизток. Възпитаниците на Мирослав Миндев се наложиха с 0:1 като гости над тима на „Розова долина“ и ще срещнат тима на ОФК „Несебър“ в следващия етап на турнира.
Двубоят на стадион “Севтополис” премина равностойно, като през първата част двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно на терена. Автор на единственото попадение в срещата стана Хюсеин Филипов за отбора на гостите в 70-ата минута. До края на мача домакините успяха да създадат няколко сериозни опастности пред вратата на Иван Караманов, но до изравнителен гол не се стигна. По време на допълнителните минути, след редовното време, “розите” имаха претенции и за дузпа, след съмнения за игра с ръка от страна на защитник на гостите в наказателното поле. Реферът обаче не отсъди наказателен удар и участието на „розите“ в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига приключи.