Равенство в последна домакинска контрола

ФК „Етър  1924”/Велико Търново/ гостува на „Розова долина” в  последната за казанлъчани  контрола  у дома от предсезонната подготовка. Мачът се игра на стадион „Севтополис“ при топло и слънчево време и завърши наравно 1:1.Теренът бе доста „тежък“ и за двата тима, след като температурите бяха положителни в съботния ден, но пък старателно „зеленият килим“ бе валиран и подготвен от самите футболисти от Казанлък.

Домакините поведоха в резултата още в 7-ата минута, когато „новакът“ Тодор Динчев отправи удар от над 35 метра, който прехвърли вратаря Венци Димитров за 1:0. „Етърци“ имаха две добри възможности до средата на първото полувреме. Защитникът Тодор Стоев с глава отблизо стреля над гредата, а по-късно от 5-6 метра Тихомир Кънев шутира с левия крак, но топката излезе в аут. В групата за мача не бяха опитните Тодор Колев и Радослав Анев, които получиха почивка от старши треньора легендарният Георги Василев-„Генерала“. „Виолетовите“ трайно пренесоха играта напред и в 20-ата минута удариха напречната греда. Мартин Николов проби на скорост отляво, излъга трима противникови играчи и намери  снажният Емил Копаранов, който от дъгата пред наказателното поле отправи хубав удар, но топката срещна напречната греда на Петрунов. „Етърци“ вкараха гол в 35-ата минута, но той бе отменен поради засада. Вратарят на „Розова долина“ се сблъска със свой съиграч и топката отиде у Тихомир Кънев, който намери казанлъчанина Иван Колев. Той можеше да вкара, но подаде на Николаев, който прати кълбото в мрежата. Реферът обаче отмени попадението, тъй като Николаев бе в засада. Тихомир Кънев донесе изравнителния гол за „болярите“ в 38-ата минута. След центриране отдясно  от корнер /„слабото място“ за „розите“/, таранът на „етърци“ бе намерен непокрит в пеналта и от десетина метра с плътен удар се разписа за крайното и миролюбиво 1:1.

Домакините създадоха още  положения – бърза контра отдясно завърши с удар, спасен от Венци Димитров. Пропуски направиха Стоичков, Петров, Биртанов и Кьосев. След почивката играта стана още по-динамична, а мачът – двуостър и с интересни положения. Домакините имаха още две възможности за гол, като при едната Венци Димитров спаси, а при втората Васил Попов изби от голлинията след удар на Стоичков.  Два чисти гола пропусна Димитър Байдаков от търновци. Нападателят първо излезе сам срещу вратаря на домакините, но прехвърли заедно с него и вратата, а после получи хубав пас от Тихомир Кънев пред опразнената врата, но малко не му достигна да засече топката. Вакавлиев удари гредата на гостите, а дефанзивните играчи на домакините играха по-скоро офанзивно в контролата. В 88-ата минута реферите отмениха втори гол на „Етър 1924“. Байдаков вкара топката в мрежата, но съдията Павел Попов отсъди игра с ръка преди това на Илко Трифонов. Така, проверката завърши наравно 1:1. Следващият мач за казанлъчани е в сряда в Стара Загора срещу дублиращия отбор на „Берое“/младежи U 21/ на изкуствения терен под „Аязмото“.

„Розите“ играха така в последната контрола на собствен терен:  Александър Петрунов, Вакавлиев, Христов, Петко Георгиев, Нейчев, Динчев, Колев,  Апостолов, Чергев, Калайджиев, Николай Стоичков /Николай Цонков,  Петров, Биртанов,  Михов, Кьосев/.

Окончателно лидерите на тима от есента „Гришата“-Григор Георгиев и Емил Рачев са вече футболисти на „Ботев“/Враца/ и ФК“Бургас“.

Използвани източници : „Велико Търново Спорт“