Отстъпихме третото място на ЦСКА

Шампионките на България от ЦСКА завършиха на трето място в редовния сезон, след като в мач от последния кръг надиграха трудно с 3:2 (25:20, 21:25, 24:26, 25:18, 16:14) като гост ВК „Казанлък”. По този начин момичетата на Юлия Иванова изместиха „Казанлък” от третото място в класирането, като сториха това заради по-доброто геймово съотношение, след като и двата тима имат по 33 точки. Предстоят поредни кадрови промени в отбора, като решениията на треньорския щаб на ВК „Казанлък” ще станат известни съвсем скоро.След края на редовния сезон в женското първенство стана ясна схемата, по която ще се изиграят плейофите за титлата. Отборът на „Левски” (София), който спечели първо място в класирането, ще се включи директно на полуфинал.Останалите отбори от второ до седмо място ще изиграят допълнителни серии на ниво четвъртфинали, като завършилият на второ място отбор на „Марица” (Пловдив) ще играе със седмия „Спартак 1996” (Плевен). Третият среща шестият, а четвъртият – петият.

Ето как изглеждат и двойките:

Марица (Пловдив) – Спартак 1996 (Плевен)

ЦСКА-Демакс (София) – ЕПУ (Перник)

Казанлък Волей (Казанлък) – Славия-СУ (София)

Сериите са до две победи от три мача. Датите на срещите са на 12, 14 и 16 март. На 12 март по програма волейболният клуб от Казанлък посреща от 17.00 часа състава на „Славия”, след ден гостува в зала „Панайот Пондалов”, след което отново ще се играе в Казанлък.