Нов национален рекорд за казанлъшки огнеборец

Незабравим ден! Така описа представянето на българския рекорд в Словения комисар Стоян Колев. Той води националният отбор в участието му в международно състезание по пожароприложен спорт в Словения. В първия ден българите се класираха отборно на 3-то място в дисциплината „Изкачване на щурмова стълба“. Времената на нашите участници са под 15 секунди.

Георги Георгиев, който служи в Пожарната в Казанлък, успя да направи и нов национален рекорд от 14,04 секунди.

Състезанието при мъжете беше изключително оспорвано, но българските огнеборци не спираха да регистрират едно лично постижение след друго, а черешката на тортата за България в тази дисциплина бе опитът на Георги Георгиев, който регистрира резултат от 14.04 сек – постижение, което освен нов национален рекорд на България, бе достатъчно и да го класира за финала. Във финалното бягане единствено малшанса раздели Георги от сребърния медал. След като бе поставил стълбата на последния прозорец втори, кракът му се закачи на перваза и това наложи финиширането му да бъде на ръце, вместо на крака.