Колоездачен бревет ще премине през Казанлък

Колоездачен Бревет „Загоре 200-Зима 2016” ще стартира на 16 януари 2016 г. Маршрутът, дълъг 206 км. ще премине и през Казанлък. Стартът е в Сливен, а колоната с колоездачи ще влезе в Твърдица, Казанлък,  Загоре, Раднево, Нова Загора и ще финишира отново в Сливен. Колообиколката няма състезателен характер и класиране.

В бревета може да участва всеки рандоньор, който има застраховка с минимално покритие 1000 лв. и медицинско удостоверение, издадено преди не повече от шест месеца. Медалът Рандоньор 10 000 км е изключително престижна награда, която се присъжда единствено на участници, успешно изминали 10 000 км. шосейно колоездене. Той включва поредица от взаимосвързани маратони, разпръснати из целия сезон. Този тип състезания са най-атрактивни и популярни сред велосипедистите, които имат желанието да предизвикат и оспорят рекордите в маратонното колоездене. За разлика от класическите състезания, където класирането е от основно значение, за Рандоньор маратоните е по-важно самото завършване на състезанието. Повече се разчита на сътрудничеството по време на надпреварата и удоволствието от близостта с природата, отколкото на съперничеството .