Казанлъшките колоездачите отново първи сред най-добрите на МТВ

Двама бегачи от новия тим „Nessebar Shockblaze“ – Тодор Ангелов и Иван Мухтаров Казанлък, се класираха сред първите петима на кроса кънтри за Купата „Зарата N-Bike“ в Стара Загора.  Състезанието се проведе в парк „Аязмото“в неделя. Трасето бе с дължина около 5.4 километра, денивелация около 250 метра. Юношите трябваше да направят по 3 обиколки, мъжете – 5, а в най-оспорваната група на мъже 35-45 години обиколките бяха четири.
Ангелов финишира втори, на по-малко от три минути от победителя – казанлъчанина Александър Алексиев, а Иван Мухтаров завърши пети – и двамата в групата на мъжете /18-35 г./.Съотборникът им, също от града ни, Момчил Робов остана 31-ви в същата група.
В състезанието, организирано от велоклуб „Зарата“, с подкрепата на Община Стара Загора и ТД „Сърнена гора“, участваха колоездачи от 19 клуба – 60 мъже /две възрастови групи/, жени, юноши и ветерани.