„Казанлък“ успя срещу „Бургас 07“ и ще играе на полуфинал

„Казанлък“ успя да се класира за полуфиналите на женското волейболно първенство, след като в мача реванш тази вечер в зала „Багира“ тимът на Деси Величкова се пребори за място в четворката на България. При резултат 3:1 гейма срещу „Бургас 2007″/25:17, 19:25, 25:14, 25:14/ ВК “ Казанлък“ продължава участието си в надпреварата.

В първия мач между двата тима „Казанлък“ победи с 3:0 гейма, а във втората среща бургазлийки надделяха над Розите с 3:2.

Другите полуфиналисти в женското първенство станаха ясни още след вторите мачове от четвъртфиналните плейофите. Това са шампионките от „Марица“ (Пловдив), както и волейболистките на „Левски“ (София) и ЦСКА (София).

В единия полуфинален плейоф, който ще се играе отново до две победи от три мача, ще се срещнат „Марица“ и ЦСКА, като датите са 8, 11 и 14 април. Домакинско предимство има по-предно класиралият се тим през редовния сезон, а именно „Марица“. В другия полуфинал „Левски“ среща ВК „Казанлък“.