За поредна година Трибой „Бодлите на розите‘2014“

Клубът по ориентиране “Орлово гнездо 1957 “ със съдействието на Община Казанлък, кметство с. Енина, ТД „Орлово гнездо“, ТД“Орлово гнездо“ и Българската федерация по ориентиране, 28 организации и фирми от цялата страна проведе тази събота и неделя второто издание на Трибой „ Бодлите на розите”.

Първите стартове бяха дадени от площада на с. Енина. Лично кметът Веселин Георгиев обяви старта на Планинското бягане и колоездене, в което се включиха 170 бегачи и ориентировачи, които изкачваха вр. Бузлуджа. При Жени 21 г. победител е Жанета Митрева от „Сърнена гора“ – Ст. Загора, а при Мъжете 21г. – Гено Увардов от София.

Колоездачното изкачване с дължина на трасето 23 км. бе спечелено от варненката Деница Иванова с 2 ч. 38 м. При Мъже 60 победи казанлъчанинът Таньо Танев от СК „Орлово гнездо”, с време /2 ч.27 м./  В отборното класиране казанлъшките състезатели спечелиха купата.

Най-новата и прецизна в България карта на района, изработена от октомври до юли от Благой Стефанов/почетен член на Клуба по ориентиране/, влезе в действие по време на Нощното състезание по ориентиране за Купа “Бузлуджа“. Техническият ръководител Тончо Нейчев бе подредил 16 маршрута, с 8 до 17 контролни точки разпръснати около хижите, преминати от 160 ориентировачи. Сред тях и Мариана Димитрова от Казанлък, която е втора при 35-годишните жени. При мъже- 60-годишни, Павел Михалев от „Орлово“ гнездо е с трето място – 28.18 мин.

Състезателите от „Узана“ – Габрово спечелиха комплексната купа „Бодлите на розите‘2014“, следвани от „Сърнена гора“-Стара Загора и Бачо Киро“-Дряново.