1995 – В този ден радио „Вис виталис“ излъчи специално рекламно предаване – на „Шел-България“ АД, по договор с дружеството.
1997 – Експедиция „ТЕМП-97“ откри на Дойнова могила гроб от римската епоха. В него бяха намерени сребърен съд, няколко гривни, накити и връх на копие.
1998 – Двама войници от кандидатствалите 65-ма бяха назначени на трудови договори в казанлъшкото поделение 22160 – със заплати ок. 200 хиляди /стари/ лева.
2000 – По информация на началника на Противопожарната служба в „Арсенал“ – Димитров, съобщена в интервю за „Вис виталис“, числеността на службата бе 26 души, работещи на 4 смени по 6 души дежурни. Водачите на МПС бяха 2-ма, автомобилите – 4. „Имаме по-добра работа от регионалната служба“, заключи той.
2000 – Група от 40 тракийци от дружеството в Казанлък взеха участие в традиционния събор на Петрова нива по повод 97 години от Илинденско-Преображенското въстание. Съборът бе под патронажа на вицепрезидента Тодор Кавалджиев.
2001 – Автопилотът от Казанлък Константин Шасов стана вицешампион в крайното класиране на Националния планински шампионат „Пещера, 2001“.
2003 – В този ден започна да функционира Консултативният център в с. Крън, създаден по линия на проекта на местното читалище „Цвятко Радойнов“ – „Читалището – огнище на времето“.
2004 – За остров Родос замина АНТП „Искра“ към НЧ „Искра“. Изявата на казанлъчани бе част от програмата на 28-те Летни олимпийски игри Атина,2004.
2005 – 1 200 бяха ловците от Казанлък, членуващи в местното Ловно-рибарско дружество, по информация на неговия председател Никола Николов в интервю за „Вис виталис“. Между ловците имаше и 7 жени. Ловните дружинки в Казанлък бяха 30. Подходящите за лов места в региона бяха около град Шипка, в района на тракийските могили, както и около селата Розово, Кънчево и Ръжена.
2006 – Ветеранът в бягането на дълги разстояния инж. Ради Милев от Казанлък финишира отново първи сред 20-мата участници в 100-километровия туристически маратон, организиран от ТД – Бургас по повод 103 години от Илинденско-Преображенското въстание.
2006 – Вследствие на избухнал пожар край местността „Каракос“ бяха унищожени 18 дка 35-годишен бор и 800 дка сухи треви и храсти, бунгала и полумасивни вилни постройки.
2008 – Инициативен комитет от граждани за подкрепа на проекта „Севтополис” бе създаден в Казанлък. 19 творци, общественици, директори на предприятия, учени и журналисти бяха заявили към момента своята подкрепа. Сред тях бяха почетните граждани на Казанлък проф. Генчо Начев, директор на „Св. Екатерина”, археологът Георги Китов, учителят по физика Теодосий Теодосиев, директорите на ИМ „Искра” Косьо Зарев и на НПМ „Шипка – Бузлуджа” – Данчо Данчев, директорът на Института по розата проф. Недко Недков. По инициатива на Иван Гранитски комитет в защита на идеята бе създаден и на национално ниво, в който към момента влизаха над 200 интелектуалци от цялата страна. Над 2000 подписа за идеята бяха събрани от Сдружение „Да съхраним българското”, по инициатива на президента Георги Първанов.
2008 – Казанлъчани основаха свой Оффроуд клуб в този ден с председател Дончо Цанев. Пет джипа, 2 АТВ и три състезателни мотоциклета съставляваха материалната база на новоучредения клуб.
2009 – 150 килограма канабис разкри казанлъшката полиция в частен имот в махала Дворище – с. Димовци, община Гурково. Растенията бяха посадени и отгледани от 25-годишния М.П. от Стара Загора.
2011 – Кметът на Казанлък Стефан Дамянов обяви пред журналисти кандидатурата си за трети кметски мандат. Той бе подкрепен от сдружение „За гражданско управление”.
2014 – Не бе добра годината за селскостопанските производители от региона на Казанлък. Реколтата бе съсипана от дъждове, градушки и болести, а в сезона на консервите търсенето бе слабо, коментираха търговците. Част от тях излагаха продукцията си на пазара в Казанлък. Истински хит тук бяха доматите, внасяни от Полша. Струваха по левче, а видът им грабваше окото на купувачите.
2015 – Oнур Татар спечели бронзов медал за „Лястовица“ на провелото се на колодрума в Пазарджик Държавно лично-отборно първенство по колоездене на писта за юноши и младежи.
2015 – Масов бой на роми се разигра рано сутринта в този ден на площада в село Габарево. В него участваха над 30 души. Двама бяха ранени и настанени в казанлъшката болница, без опасност за живота. Драмата започнала още предната вечер, когато в ромската махала на павелбанското село двама тийнейджъри, от два различни рода, се скарали. Скандалът между двата рода продължил и на сутринта.
2016 – Пети по ред търг за продажбата на белодробната болница в мъглижкото село Радунци, обявява частен съдебен изпълнител. Началната цена вече е само 600 000 лева.
2017 – Николаево празнува на 18 август. Навършиха се 40 години от обявяването му за град. По случай годишнината, жителите на градчето бяха поздравени с честитка от името на кмета Косьо Косев и неговия екип. Тържествата са планирани в края на годината, когато ще се чества официалният празник на Николаево, на 6 декември.
2020 – Конкурсът за директор на Художествената галерия бе анулиран. Това стана ясно от съобщение на Община Казанлък. Причината била в отсъствието на член от Конкурсната комисия по време на нейното заседание. В протокола е посочено „липса на член на комисията, а именно – директор на национален или регионален музей, според чл. 28, ал. 6 от Закона за културното наследство“. За Художествената галерия кандидатите бяха трима: казанлъшкият художник Ваня Запрянова, досегашният директор на Галерията Христо Генев и живописецът и фотограф от Стара Загора Светлозар Недев. С публикуване на обява процедурата за провеждане на конкурса за директор на Художествена галерия – Казанлък ще стартира отново.
2020 – Добрина Матова бе преизбрана за директор на Литературно-художествения музей „Чудомир“, а в следващите четири години Общинския театър ,,Любомир Кабакчиев” ще ръководи досегашният директор Димитър Кабаков.
2020 – Започна публичното събиране на подписи във връзка с Националната гражданска инициатива “България за Сърнена Средна гора” и за малко над 2 часа се включиха повече от 120 граждани. Инициативата е за запазването на природата и подземните богатства на България и срещу намерението на “Дънди Прешъс Металс” да търси и проучва метални полезни изкопаеми в Сърнена Средна гора.
Последвайте ни и в Телеграм