ВК „Казанлък“ записа втората си победа за сезона

Женският отбор на „Спартак“ (Варна) загуби като домакин от „Казанлък“ с 0:3 (14:25, 10:25, 15:25) в мач от втория кръг на първенството при дамите,  игран в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

Срещата бе първо домакинство на варненки след възстановяването на представителния тим при жените, след три години пауза. Двубоят предизвика страхотен интерес в местната спортна общественост, като над 300 фена изпълниха залата за да подкрепят волейболистките.

Варненки бяха равностоен съперник на Розите в първия от геймовете, а резултатът вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване. След това гостенките наложиха волята си, като спечелиха първата част.

Волейболистките на Казанлък доминираха изцяло в останалите две части, които спечелиха с лекота при 10:25 и 15:25.

Тимът на Казанлък отбеляза втора победа до сега, като с една загуба и 6 точки се изкачи на второ място във временното класиране, преди приключването на всички мачове от кръга. Тимът на Варна е с втора загуба и вече е последен от деветте участници в първенството.