„Вапцаровци“ спечелиха ученическото първенство по футбол 5-7 клас

Отборът на ОУ „Н. Вапцаров“, момчета 5-7 клас, спечели ученическото футболно първенство и се класира за участие в областната надпревара, която ще се проведе напролет в Стара Загора. Младите футболисти на „Вапцаров“, с треньор Антим Паральов, надделяха с 2:0 в спор за първото място над отбора на ПМГ „Н. Обрешков“. Трети останаха момчетата на ОУ „Г. Кирков“, а четвърти е тимът на „Мати Болгария“. Организаторът на игрите- Община Казанлък връчи на отборът победител Купа. Грамоти и топки бяха осигурени за участниците във финалната надпревара.

Ученическото първенство по футбол за 5-7 клас започна преди седмица с участието на 10 казанлъшки училища.

В състезанието за отборите 8-10 клас, което стартира на 19 октомври, участват Хуманитарната гимназия „Св. Св. Кирил и Методий“, ПМГ, ПГ „Ив. Хаджиенов“ и ПГ ТТМ. Седмица по-късно е турнирът за зрелостниците.

От 2 ноември започват общинските ученически първенства по баскетбол за момчета и момичета.